Powiadomienie

Parkování v okolí Klokočských skal a hradu Rotštejn

Vážení návštěvnící, prosím  při návštěvě hradu Rotštejn a Klokočských skal, parkujte prosím na doporučených místech k parkování, viz níže na této stránce. Neparkujte prosím  na loukách, pastvinách a v lesích. Děkujeme za pochopení.

Czytaj dalej

Napisane przez Hana Talli Hlubučková w dniu Čtvrtek března 30, 2023

V případě deště či mrholení je zavřeno !

Vážení návštěvníci,  v případě deštivého počasí a častých přeháněk je hrad uzavřen z důvodů bezpečnosti,  bez ohledu na otevírací dobu.   Po ustání deště musí být zavřeno ještě 4 hodiny. Děkujeme za pochopení.

Czytaj dalej

Napisane przez Hana Talli Hlubučková w dniu Pátek července 8, 2022

Organizování akcí v areálu kulturní památky - hrad Rotštejn

Vážení pedagogičtí pracovníci, vážení organizátoři zájezdů, táborů a podobných akcí. Pokud plánujete jakoukoliv akci v areálu kulturní památky hradu Rotštejn (ppč 485.486, k.ú  Bělá u Turnova)je nezbytné takovouto akci nejméně týden dopředu ohlásit správě hradu. Platí to i  v případě, že neplánujete prohlídku torza paláce a  pozůstatků vesnického osídlení, ale "jenom" hru na nádvoří, nebo v protoru pod obytnou hradní věží. (Třeba i mimo běžnou otevírací dobu.) Je to nezbytné, aby nekolidovaly vzájemně programy či akce, připravené   pro objednané školy, či skupiny,  s vašimi aktivitami. Nádvoří, i  přilehlé hradní pozemky mají pouze určitou kapacitu a je pořeba tyto aktivity koordinovat. Děkujeme za pochopení.

Czytaj dalej

Napisane przez Hana Talli Hlubučková w dniu Úterý května 31, 2022

Návrat zvonu na Dubecko 17.9.2022 v 10:00

Návrat zvonu na Dubecko. Návrat zvonu si v roce 2012 při začátku oprav přáli  nejstarší sousedé z Loktuše, Kvítkovic, Podloktuší a Dol. Po deseti letech se našemu  spolku podařilo slib dabý těmto sousedům splnit. 17. září 2022 bude slavnostně vysvěcen a zavěšen na věž  opětovně zvonek "Svatá Paní Zdislava." U zvonku je, vzhledem k mimořádné historické hodnotě kaple zachováno ruční zvonění.  Sváteční bohoslužba začne v 10:00.  Mši celebruje P. Tomasz Dziedzic.Zpěvem doprovodí chlapecký pěvecký sbor IUVENTUS, GAUDE! z Jablonce nad Nisou pod vedením Mgr. Tomáše Pospíšila.

Czytaj dalej

Napisane przez Hana Talli Hlubučková w dniu Pátek dubna 29, 2022

Vstup s domácími zvířátky do areálu hradu Rotštejn

Vážení návštěvníci, 

vstup s domácími zvířátky na hrad Rotštejn je možný. Podmínkou je mít domácí zvířátko na vodítku něbo na řetízku. 

Prosíme, uklízejte po svých zvířecích kamarádech.

Děkujeme.

Czytaj dalej

Napisane przez Hana Talli Hlubučková w dniu Pátek srpna 13, 2021

Jednorázové roušky a kapesníky do skal nepatří

Vážení, doba roušková přinesla mnohé změny a má svá pravidla. Jedním z nich je i nakládání s jednorázovými rouškami a kapesníčky.

Jednorázové kapesníky ukládejte do igelitových sáčků stejně jako jednorázové roušky a vyhoďte do nádob k tomu určených. Do lesa nepatří! Chráníte tak zdraví své i ostatních. Děkujeme.

Czytaj dalej

Napisane przez Hana Talli Hlubučková w dniu Středa dubna 29, 2020

Obraz: upozorneni/rouska-jesyni-.jpg

Upozornění pro imobilní osoby a rodiče s kočárky

Návštěva památky vyžaduje určitý stupeń fyzické zdatnosti. Kočárek se s dopomocí dostane na nádvoří hradu, vozíčkář pouze se silnou dopomocí . (Vynést).  Vlastní návštěva památky s kočárkem či pro lidi na vozíku není možná z důvodu složitého terénu (skalni schody, průrvy, dřevěné schodiště ).  Děkujeme za pochopení.

Czytaj dalej

Napisane przez Hana Talli Hlubučková w dniu Středa září 18, 2019

Obraz: upozorneni/20190820-151847.jpg

Objednání hromadných skupin

Prosíme organizované skupiny-tábory, školní kolektivy, hromadné zájezdy apod. aby si prohlídku hradu rezervovali nejméně s týdením předstihem jak z kapacitních důvodů, tak s ohledem na velký rozsah plánovaných oprav během roku 2019. Děkujeme za pochopení.

Czytaj dalej

Napisane przez webmaster w dniu Pátek června 1, 2018